freebies plakat

Świętujmy rocznice związku!

Każdy człowiek obchodzi rocznice

Nie zawsze hucznie, często wyłącznie z drugą osobą, a czasem nawet w samotności – wszystko zależy od rodzaju rocznicy. Jest pewien rodzaj rocznic, które obchodzi się radośnie, a im wyższa – najczęściej z coraz większą pompą. Chodzi oczywiście o rocznice ślubu.

Na początku celebrujemy rocznice związku – odliczamy wspólne miesiące, które potem zamieniają się we wspólne lata. Z chwilą zawarcia małżeństwa pierwotna rocznica traci trochę na ważności i odtąd wszystkie pytania sprowadzają się do „a ile lat jesteście małżeństwem?„. Trochę to niesprawiedliwe. Przynajmniej w moim odczuciu…

Związek w liczbach

Mam 32 lata.
Mężatką jestem od prawie 6 lat.
W związku z moim mężem jestem od 16 lat! Połowę życia!

Wydarzenia ostatniego roku uświadomiły mi jak ulotne jest to, co mamy, co razem tworzymy. Oraz to, jak czasem nasze wyobrażenia o związku mogą się rozmijać.  Za rzadko mówimy o swoich uczuciach do partnera/męża, za rzadko ze sobą rozmawiamy. Pamiętajmy jednak, by mówić z miłością, bo przecież z miłości do tej osoby jesteśmy razem, piszemy WSPÓLNĄ historię!

W jej głosie słyszę miłość. Jestem szczęśliwa, widząc coś takiego. To rzadkie. Ludzie zazwyczaj nie mają czasu, by tego szukać. Albo zbyt łatwo rezygnują. Albo gdy to posiadają, nie wiedzą jakie jest cenne.

[Kim Holden Promyczek]

Nie bójmy się celebrować rocznic!

…czy to własnych, czy cudzych. Nie myślmy o nich – ech za rok i tak będzie kolejna, czy poczekamy do bardziej „okrągłej”.

Bo może nie być następnej. Celebruj to, czego doświadczasz teraz, a nie licz na to, że los będzie ci sprzyjał cały czas. Dziel się swoją radością z innymi, nawet tymi zawistnymi!
Gdy bierzesz udział w czyjejś rocznicy – nie zazdrość, zanurz się w radości, niech się mnoży!

Plakat

W obrazku głównym pozwoliłam sobie umieścić plakat, który stworzyłam z myślą o celebrowaniu rocznic – nie ma na nim słowa ślub/małżeństwo, więc może dotyczyć również rocznic związku, bo przecież chodzi o bycie ze sobą, o miłość, a nie o papierek.

Na obrazku jest liczba 16 – moja, NASZA! liczba.
Dla was przygotowałam plik pdf z tym właśnie plakatem [klik]. W pliku jest 14 stron z różnymi rocznicami – co 5 od 5-tej do 70-tej. Plakat można dalej udostępniać, bardzo proszę tylko o podanie źródła.

 

I nie zapomnijcie – przed nami całkiem nowy rok. Wiele kolejnych rocznic i wiele powodów do świętowania! Najlepszego!

Paulina Soból-Hara

Całkiem zwyczajna dziewczyna z wyżu demograficznego. Żona, mama dwójki, krafterka, czytelniczka, pisarka, edytor. Ja.

Więcej wpisów - Instagram - Facebook - Pinterest - Google Plus

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *